Robiąc dobry Front End trzeba pamiętać o wszystkich przeglądarkach, pollyfilach i cross-browserowych sprawach. Jednym z najtrudniejszych zadań zawsze dla mnie było radzenie sobie z przeglądarką safari oraz system macOS. Nie jestem fanem maców, uważam, że trochę za bardzo cenią sobie swoje produkty,  nie można ukryć, że jest na wiele świecie wiele zadowolonych użytkowników iPhona, którzy nie zamierzają przerzucać się na andro. Warto zadbać aby nasza strona prezentowała się w safari tak jak powinna.

Safari mobile jak i jego desktopowa wersja, zawszę była w tyle do chrome czy nawet samego firefoxa, późniejsza implementacja flexboxa, grida, filtrów css jak i wiele bugów w samym odczycie css przyprawiało mnie o koszmary podczas finalnych oględzin stron do oddania.

Natrafiłem jednak na narzędzie, które pomogą w debugowaniu stron i aplikacji w chrome, firefox i vs code. Ciągle potrzebny jest nam telefon iPhone ale to wydaje mi się łatwiejsze do ogarnięcia niż nowy macbook z wystarczająca ilością ramu do odpalenia programu xcode i symulatora iOS.

Projekt jest trudny w konfiguracji, wymaga dostępu do powershella windowsa, instalacji scoop'a. Najlepiej postępować według oryginalnej dokumentacji projektu.

https://github.com/RemoteDebug/remotedebug-ios-webkit-adapter

Aby debugować iOS, po zmianach w 12 >, projekt który chcecie ściągnąć to fork od  https://github.com/fishbone1/remotedebug-ios-webkit-adapter.

Musicie przejść przez kroki przygotowania systemu i instalacji samej paczki oraz libimobile, sklonować projekt oraz wykonać polecenia, npm install i start. Warto także pamiętać aby ustawić port w " Discover network targets" w opcjach chrome://inspect  

Wygląda na to, że nikt się zbytnio nie zajmuje projektem jednakże myślę, że to bardzo ciekawy projekt. Korzysta z websocetsów aby transportować dane między komputerem a telefonem. Uratował mnie już nie jeden raz przed notorycznymi problemami na telefonach iphone.