Ostatnio coraz bardziej przekonuje się do nowego javascript frameworka svelte.js (więcej o tym możecie przeczytać na moim blogu, tutaj).

W ramach ćwiczeń i ekspolracji tego nowego narzędzia postanowiłem zrobić mini apkę. Jestem zagorzałem fanem gry w szachy, za młodu próbowałem nawet swoich sił w szelakich turniejach, co zawsze będzie mi się kojarzyło z bardziej profesjonalną grą, to zegar szachowy.

I właśnie taki zegar szachowy postanowiłem przenieść na świat wirtualny. Praca z apką przy użyciu svelte była dla mnie czystą radością. Myśle że ten framework ma dużo do zaferowania pod względem trzymania stanu czy reaktywności komponetów, do tego oferując bardzo dobry performance.

Co według mnie potrzebuje dobry zegar szachowy ? Po pierwsze nie zależny system timerów, często podczas ćwiczeń z lepszymi zawodnikami, ustawiali sobie oni mniej czasu, gra pod presją czasową to zupełnia inna gra w szachy. Tarcze timerów maja możliwość obrotu dając możliwość położenia telefonu obok szachownicy tak aby obydwaj gracze mogli widzieć swój czas. Zmiana tury odbywa sie poprzez dotknięcie tarczy zegara gracza.

Zachecam do korzystania, apka totalnie za free, zero trackerów ani tego typu podobnych rzeczy. Powodzenia w przyszłych grach.

Apka znajduje się tutaj: https://chess-timer.spaceout.pl/

Repo:  https://github.com/MassivDash/Svelte-Chess-Timer