Sprawna i szybka aplikacja webowa to taka, która ładuje tylko te zasoby z których korzysta.

  1. Często korzystając z gotowych rozwiązań typu bootstrap, font-awesome albo innych darmowych zasobów niepotrzebnie ściągamy całe zestawy reguł css, ikon lub grafik. Na przyklad Font-awesome popularny wsród developerow framework z darmowymi ikonami posiada zasób ponad 900 ikon.

Jeżeli tak jak ja dbacie o to aby wasze aplikacje czy strony lądowały się i chodziły jak najszybciej to warto zainteresować się stworzeniem własnego icon fonta, w którym zamieścimy tylko te ikony jakie są nam potrzebne.

Poniżej krótka lista gotowych zasobów online to kreacji wymarzonego pakietu ikon.

  1. http://fontello.com/

Fontello to online compiler ikon z różnych ogólnodostępnych i darmowych źródeł "fonto-ikonowych". Fontello pozwala na stworzenie własnego custom fonta tylko z tymi ikonami jakie są nam potrzebne.

  1. http://fontastic.me/

Kolejna strona, która pozwala na zebranie różnych ikon w jeden pakiet. Tutaj także dodatkowe możliwości to stworzenie SVG Sprites (jeden plik graficzny, który później dzielimy kodem na stronie), umieszczenie fontów na CDN fontastica, dodawanie własnych ikon w formacie SVG.

  1. https://glyphter.com/

Bardzo fajna i przejrzysta strona do tworzenia własnych fontów, wyróżnia się tym że sami możemy przypisać różne ikony do standardowych liter fonta.

  1. https://icomoon.io/

Ponad 5500 darmowych ikon, plus ikony premium.

Czy wy macie jakieś sprawdzone sposoby na tworzenie wlasnych zasobow ikon ? Dajcie znać w komentarzach.